Příjemné setkání

Příjemné setkání s postiženými dětmi a jejich učiteli jsme strávili 18. října v Brně na Kociánce. 

Po vzájemném představení jsme si vyzkoušeli jízdu na invalidním vozíku, malování ústy, modelování a navlékání korálků se zavřenýma očima, poslechli jsme si pohádku s živými vstupy a společně jsme si zazpívali. Pak jsme vyrazili posvátnou cestou Kociánkou poznat další nové tváře a tentokrát i z říše zvířat, která jsou pomocníky při hipoterapii či animoterapii. Inspiraci pro naše vlastní výtvarné tvoření, nám poskytla následná návštěva terapeutických dílen, kde jsme prohlíželi a obdivovali vytvořené výrobky. Nakonce jsme si zahráli tradiční turnaj v boccie. Věřili jsme si, ale tentokrát to nevyšlo. Kociánka zvítězila! Po předání si medailí a čokolád, které dostali vítězové i poražení, jsme se rozloučili a slíbili, že se určitě budeme setkávat i nadále.

Děkujeme všem za skvělou atmosféru, kterou jsme u vás na Kociánce prožili!

 

Další fotografie a článek o společné akci od pana Michaela Svobody, který je skvělým organizátorem našich společných setkávání:

vutvbrne-festival.rajce.idnes.cz/2011-10-18_Dalsi_vzacne_setkani_zaku_ZS_Olesnice_a_deti_a_dospelych_s_ruznym_postizenim/#N